Bezoperacyjne, skuteczne leczenie zylakow metoda skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler - TO PRZEŁOM W LECZENIU ŻYLAKÓW.!!!

PRYWATNY GABINET CHIRURGICZNY
DUO-MED  
dr n.med. Andrzej Popow

Gabinet specjalizuje się się w leczeniu nieoperacyjnym żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii piankowej Tessariego pod kontrolą USG Color Doppler. Udziela również konsultacji chirurgicznych, kwalifikuje do zabiegów chirurgicznych techniką laparoskopową (kamica pecherzyka żółciowego, przepuklina, infekcje wyrostka robaczkowego, otyłość) oraz usuwa zmiany skórne z niezbędną histopatologią. Gabinet wykonuje badania USG Color Doppler, usuwa wrastające paznokcie oraz wykonuje skleroterapię żylaków odbytu czyli hemorhoidów jak również żylaków warg sromowych.
Duo-Med to również gabinet stomatologiczny oraz gabinet medycyny estetycznej BeautySphere. Zapraszamy. 

Bezpośrednio przed skleroterapią, niezależnie od wcześniej wykonanych badań, pacjent ma wykonane badanie USG w celu zapewnienia bezpieczeństwa leczenia.

Zabieg skleroterapii  trwa od 15-30 minut.
Po skończonym zabiegu i założeniu opatrunku uciskowego chory powinien spacerować przez 20-30 minut. Nie wolno w tym czasie siedzieć, stać ani leżeć. Pierwszy opatrunek uciskowy na nodze należy trzymać od 5-14 dni - w zależności od zalecenia lekarza. Następnie ucisk (bandaż, bądź pończocha) należy stosować przez 2-3 tygodnie. Nie należy rozgrzewać kończyn dolnych ,a kąpiel należy brać pod prysznicem w letniej wodzie. Przy bardzo dużych żylakach wskazany jest ucisk przez okres dłuższy niż miesiąc od ostatniego zabiegu, zwykle wskazana kompresoterapia do 6 miesiecy.
Czas ucisku jest ustalany przez lekarza w oparciu o kontrolne badanie USG w ramach wizyty kontrolnej.
Przez okres noszenia opatrunku konieczne jest prowadzenie czynnego trybu życia i codzienny, co najmniej jednogodzinny spacer.
Należy unikać dłuższego stania lub siedzenia.
Przy dużych żylakach pojawienie się zaczerwienienia, bądź bolesności jest korzystnym zjawiskiem i wskazuje na właściwy efekt działania środka obliterującego. Natomiast przy niewielkich żylakach zasinienie oraz przebarwienia są zjawiskami normalnymi, które z czasem ustępują (przebarwienia mogą utrzymywać się do pół roku).
Przy owrzodzeniach z dużymi żylakami  istnieje możliwość  nasilenia zaczerwienienia w drugim tygodniu po zabiegu, co jest również korzystnym zjawiskiem .
Niewielki obrzęk kostki czy stopy jest normalny w czasie noszenia opatrunku, mija po jego zdjęciu. Niewielka bolesność także jest
zjawiskiem przejściowym. Gdy jednak powstaje duży obrzęk, któremu towarzyszy ból lub inne dolegliwości, konieczna jest konsultacja lekarza prowadzącego.

Niepożądane dolegliwości
Skleroterapia jest metodą bezpieczną, niekiedy jednak mogą wystąpić efekty niepożądane. Dobrze jest więc zwracać się do lekarza przy wszelkich wątpliwościach dotyczących reakcji naszego organizmu po zabiegu.
Niepożądane reakcje mogą wystąpić w postaci:
• reakcji alergicznych, np. pokrzywki po nastrzyknięciu lekami,
• otarć skóry od bandaża,
• alergii na plaster.

Dr n.med. Andrzej Popow - DUOMED jest ekspertem udzielającym rad na portalu Estheticon.pl.

----------------------------------

Sprawdź czy masz nadwagę: Kalkulator BMI

Rezerwacja online

Uwaga : Warto wejść w rezerwację on-line, ponieważ tu są aktualne dane na temat wolnych terminów, łatwiej wówczas zaplanować wizytę. Rezerwacja on-line jest sprzężona w programem do obsługi obu gabinetów. Program dostarczyła firma pl-soft.

Polecam !!!

---------------------

Początek strony