Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.
THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !
Pajączkami i żylakami nazywamy trwałe poszerzenie żył powierzchownych. Są one wynikiem przewlekłej niewydolności żylnej. Występowanie ich jest postępujące i nieodwracalne .
Niewątpliwie jest to poważny problem i zdrowotny, i - co zrozumiałe - estetyczny.
Obrzęk podudzi, następnie pajaczki i żylaki występują łącznie lub oddzielnie. Zależy to od stopnia zaawansowania niewydolności żylnej, którą określa miedzynarodowa klasyfikacja CEAP.
Należy podkreślić, że pajączki, żylaki lub ich powiklania są wynikiem nasilenia niewydolności żylnej. Dlatego w leczeniu nie można skupiać się na tym co widać wzrokiem, ale na tym co wykazuje badanie USG.
Przyczyna:
Występowanie żylaków charakteryzuje się rodzinnym występowaniem, to znaczy, że uwarunkowane one są genetycznie.
Nasileniem objawów m.in. sprzyja długotrwała pozycja siedząca, brak ruchu, nadwaga, leki hormonalne, a nawet palenie papierosów.
Dlatego ryzyko wystąpienia żylaków może zależeć od rodzaju wykonywanej pracy oraz stylu życia.
A więc :
- predyspozycje genetyczne - występowanie choroby w rodzinie
- nieprawidłowa higiena - brak ruchu
- długotrwała postawa stojąca oraz siedząca
- stosowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych oraz ciąża mogą spowodować pojawienie się żylaków
Profilaktyka:
Celem profilaktyki początkowego stadium choroby jest usprawnienie odpływu krwi z nóg oraz wzmocnienie ścian żył. Czyli :
- stosowanie ruchu,
- stosowanie uciskowych wyrobów profilaktycznych
- stosowanie leków flebotropowych może opóźnić rozwój choroby.
Powikłania:
W szeregu przypadkach żylaki nie powodują istotnych powikłań. Bywa jednak, że żylaki stają się przyczyną stanów zapalnych, które uwidaczniają się bolesnym stwardnieniem i zaczerwienieniem skóry. Jest to wynik zakrzepicy żylnej ,która może dotyczyć żył powierzchownych lub, albo, oraz głębokich. Powstała w żyle skrzeplina może zawędrować do płuc,do mózgu powodując np : zator płucny lub udar mózgowy. Następstwem nie leczonych żylaków są również uciążliwe owrzodzenia powodujące kalectwo.