^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Co to są pajączki?

Pajączki są to siateczkowate poszerzenia żylne kończyn dolnych.Najczęściej jest to wynik niewydolności żylnej występującej u osób obciążonych genetycznie. Stanowią one najczęściej problem kosmetyczny, ale nie tylko. Dość często jest to wynik niewydolności żylnej występującej przy kostkach.

Na udach wystepują u osób z prawidłową wydolnością głównych pni żylnych, a są następstwem czynnika genetycznego, rozgrzewania/sauna ,opalanie/lub stosowania hormonów /antykoncepcji hormonalnej czy sterydoderapii/.


VIVOLIGHT

Z urządzenia o nazwie VIVOLIGHT korzystam już od dawna. Pozwala one na szczegółową lokalizację dopływów do pajączków. Jest to świetne urządzenie pozwalajace na uzyskanie zdecydowanie lepszych wyników w skleroterapii pajaczków.

Do likwidacji pajączków istnieje wiele metod, ale dominujące to laser i skleroterapia.

Sklerorapia wg mnie jest najbardziej optymalną i skuteczną metodą w likwidacji tego typu patologii. Jest skuteczniejsza od laseroterapii jeżeli chodzi o kończyny dolne.

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2022. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.